شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

بلاک چین چیست ؟

بلاک چین چیست ؟

بلاک چین سیستمی تحت شبکه اینترنت است که داده ها را ظبط می کند . این داده ها اطلاعات بانکی ، اسناد ، قراردادها و یا هر اطلاعات دیگری است که در شبکه قابلیت انتقال دارد . مهمترین ویژگی بلاک چین این است که مدیر ندارد . همه معاملات بدون واسطه انجام می شود . در واقع با از دست دادن هر شخصی با هر لولی در این شبکه اتفاق خاص نمی افتد و سیستم به مسیر خود ادامه می دهد .

مهمترین و معروف ترین سیستم مالی که از بلاک چین برای انتقال داده استفاده میکند بیت کوین است . بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری که در این شبکه داده های خود را نگهداری و انتقال می دهد . در ساختار زنجیره بلوکی پیش میرود .

 

ویژگی های بلاک چین چیست ؟

  • غیر متمرکز بودن ( فرد ، گروه و شرکت خاصی آن را رصد و بررسی نمی کند.
  • تغییر دارایی و پس انداز حساب بدون تغییر بلوک های بعدی و بدون همکاری کلی شبکه
  • انتقال ارزان و سریع
  • امنیت بالا به دلیل کارگروهی شبکه
  • اطلاعات رمز نگاری شده تحت مرجعیت شبکه
  • ثبت سوابق تراکنش در زنجیره های متصل به یکدیگر
  • پروسه حل مساله سخت و تایید پاسخ صحیح آسان است .( بر فرض مثال ، بیت کوین در شبکه بلاک چین برای بقا نیاز به ماینرهایی دارد که تراکنش ها و معاملات را ثبت و تایید کند )

این پروسه در قالب بلوک هایی وارد تابع هش ریت می‌شود و هنگامی که تعداد ماینرها از تعداد مسئله ها زیادتر باشد، با حل این مساله ریاضی (مثل تاس انداختن ) بخت با برندگان یار است و بابت آن پاداش ( بیت کوین ) می گیرند.

  • همتا به همتا بودن یعنی هر کامپیوتر می تواند به طور مستقیم به رایانه ی دیگر وصل شود . رصد کردن کیف پول که بیت کوین به آن منتقل شد . ( بدون شناسایی نام مالک کیف پول )

 

بلاک چین به زبان ساده :

بلاک چین یک زنجیره متصل به یکدیگر است که از بلوک هایی تشکیل شده است این فناوری نه تنها در ارزهای دیجیتال بلکه در سایر صنایع نیز کاربرد دارد . برای درک بهتر شبکه ی بلاک چین ایستگاههای شارژ خودروهای برقی را برای شما مثال میزنیم.

شارژر خودروهای برقی اصولا در یک مکان مثل کنار خانه  نصب می‌شود . این شارژرها هنگامی که مالک از آن برای شارژ خود استفاده نکند بی کار می‌ماند . در کالیفرنیا افرادی که تمایل داشته باشند می‌توانند شارژر خود را تحت شبکه بلاک چین در اختیار دیگران قرار دهند . با این کار هزینه ساخت ایستگاه و هزینه شارژ به حداقل رسیده و تعداد ایستگاه‌ها افزایش می‌یابد .

در واقع با خرید یک دستگاه کامپیوتر مخصوص می توان در مکان مد نظر خودروهای برقی را با استفاده از شارژی که چندین کیلومتر دورتر است شارژ نمود . کاربرد بلاک چین بسیار نامحدود است بشر در آستانه تغییرات عمده ای در تمامی موارد است که وی را با اختصار ، محدودیت و سختی روبرو کرده است .

تریدر ها و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در مورد بلاک چین چه باید بدانند ؟

این شبکه به وجود آمده است تا در ابتدا انحصار و محدودیت های مرزی را از بین ببرد .کلیه دارایی و تبادلات مالی شما در این شبکه تایید و ثبت می شود سپس به کیف پول خود منتقل می کنید . برای انتقال رمز ارز جابجایی و هر گونه تغییر در ماهیت ان از این شبکه ی امن استفاده می شود .

ماینرها یا دستگاههایی که فعالیت در این شبکه انجام می دهند باعث پویایی آن می شوند . لذا پیوستن به این شبکه برای افراد سود مالی دارد . به کسب درآمد از شبکه ی بلاچین ، ماین کردن می گویند . اگر خواستار اطلاعات شفاف ، کامل و گویا به منظور حضور در این شبکه برای کسب درامد هستید دوره های آموزشی ماین کردن ارز در بلاک چین را از سایت این پیجو مشاهده کنید .

بلاک چین یک کهکشان است که بی شمار قابلیت و توانایی را در خود جای می دهد . هر چه از این شبکه بیشتر استفاده شود ارزش رمزارزها یا همان ارزهای دیجیتال افزایش می یابد .

بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز سیستمی که در این شبکه فعالیت خود را آغاز کرد نوک پیکان دراین حوزه است . شبکه ی بلاک چین در حوزه ی سلامت میتواند اطلاعات کلیه افراد را در خود ثبت کند . برای اسناد نیز می تواند مالکیت قطعی را انجام دهد . در حوزه ی حقوقی می تواند سوابق و لوایح موجود در یک پرونده را نیز در خود جای دهد .

آینده ی جهان هستی با بلاک چین :

همه ی اصناف و موارد گفته شده در بالا به سمت بلاک چین و شبکه های این شکلی خواهند آمد. بشر در ابتدا اسناد و مدارک را روی کاغذ و بایگانی های متعدد جای میداد . پس به سراغ اینترنت آمد . بلاک چین با کمک اینترنت نگهداری اسناد را آسان ، شفاف ، بدون مالک و بدون واسطه خواهد کرد .

درک ارزهای دیجیتال با شناخت فناوری بلاک چین آسان‌تر است . برای ایمان داشتن به ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین کافیست باور داشته باشیم که اکنون دیگر زمان شمردن پول کاغذی نیست . اکنون دولت ها برای ثبت اطلاعات اسنادی ، پزشکی ، قضایی و … نمی‌توانند از سرورهای سخت افزاری استفاده کنند .

جهان به شبکه هایی مثل بلاک چین ها نیاز دارد . اتریوم با ایجاد شبکه ی جدید و رفع نواقص شبکه ی بیت کوین ما را با گونه ی جدیدی از زنجیره ی بلوکی آشنا کرده است . آینده ی جهان ما انتقال داده ها دراین زنجیره های بلوکی است.

در مقاله های بعد به صورت تخصصی با توضیح در مورد شبکه های بلاک چین و امثال آن آشنا می شوید .

بلاک چیین